Markéta Lukášková


Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S, vedla Reflex.cz. Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který čeká na filmové zpracování. Následovaly knihy Panda v nesnázích, InTyMně a Vlaštovka v bublině a Majonéza k snídani. Na podzim roku 2020 začala publikovat populární podcast Příběh, který se opravdu stal přinášející méně známé epizody z českých i světových dějin.

Související akce a aktuality

Křest nové knihy Markéty Lukáškové

Křest nové knihy Markéty Lukáškové
Kniha o historii, jakou jste ještě neviděli! Taková je novinka od spisovatelky Markéty Lukáškové nazvaná Co vás v dějáku nenaučili. Právě jsme ji pokřtili za účasti hvězdného kmotra Martina Mikysky alias Mikýře.

Markéta Lukášková na Colours of Ostrava

Markéta Lukášková na Colours of Ostrava
Spisovatelku Markétu Lukáškovou můžete letos potkat i na oblíbeném multižánrovém festivalu. Zastavte se v pátek 15. 7. mezi 14:45–15:45 na Europe stage! Čeká vás tam beseda o podcastech, po které se za svou oblíbenou autorkou můžete zastavit třeba pro podpis nebo na kus řeči.

Křest knihy Majonéza k snídani

Křest knihy Majonéza k snídani
Ve čtvrtek 12. září proběhl křest nového románu mladé spisovatelky Markéty Lukáškové. Akce se příhodně konala v nové pražské kavárně s názvem Smysl života – ten totiž protagonistka knihy svérázným způsobem hledá.