Co vás v dějáku nenaučili


Markéta Lukášková

Moderní české dějiny tak, jak je neznáte. Podle podcastu Příběh, který se opravdu stal.

Originální "učebnice", jakou jste ještě neviděli. Pamatujete na školní dějepis? Vždycky končil druhou světovou. Jenže právě to, co nás v dějáku nenaučili, ovlivnilo naše životy nejvíc. Jak se komunisté dostali k moci, že propaganda byla i v seriálech, že politika do sportu bohužel vždycky patřila nebo že lidé utíkali ze země v nafukovacím balonu. Nečekejte hromadu dat, ale skutečné příběhy i náladu tehdejší doby. Obojí je důležité znát, protože národ, který nezná svou historii, je odsouzen k tomu ji opakovat.

Více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Křest nové knihy Markéty Lukáškové

Křest nové knihy Markéty Lukáškové
| Autogramiády a křty

Kniha o historii, jakou jste ještě neviděli! Taková je novinka od spisovatelky Markéty Lukáškové nazvaná Co vás v dějáku nenaučili. Právě jsme ji pokřtili za účasti hvězdného kmotra Martina Mikysky alias Mikýře.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 240
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.09.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,44 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026723554
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba měkké desky z kartonu

Video

Recenze

ctemeceskeautory.cz - Co vás v dějáku nenaučili

...„Spisovatelka v této publikaci dokázala, že vládne nejen bujnou fantazií, jež zhmotnila v pěti předchozích vydaných románech, ale také vyprávěcím umem, který zvládne zabudovat i do odbornějšího svazku.“..

knihazaknihou.cz - Co vás v dějáku nenaučili

...„Tvůrkyně se navíc nesnaží do čtenářů jen nabiflovat data, ale převádí je do velice zajímavé formy. Někdy si pohrává až s nadsázkou a humorem, ale vždy natolik citlivě, aby se nedotkla často více či méně trpících lidí. Čtivosti napomáhají i poměrně krátké jednotlivé úseky, v nichž se témata rychle střídají.“..

knihazaknihou.cz - Co vás v dějáku nenaučili

...„Markéta Lukášková se nebojí kout do žhavého a ukázat komunistickou éru našich dějin bez příkras a s patřičným efektem. Ve vhodných okamžicích dokáže použít velmi důraznou a vážnou notu, ale i ironický humor nebo přirovnání k nesmrtelným seriálům a vypichuje z historie ty nejznámější okolnosti.“...

Autor

Markéta Lukášková

Markéta Lukášková

Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S, vedla Reflex.cz. Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který čeká na filmové zpracování. Následovaly knihy Panda v nesnázích, InTyMně a Vlaštovka v bublině a Majonéza k snídani. Na podzim roku 2020 začala publikovat populární podcast Příběh, který se opravdu stal přinášející méně známé epizody z českých i světových dějin.

Zobrazit profil autora