Michaela Klevisová - BOX 2

Kroky vraha, Zlodějka příběhů, Dům na samotě, Ostrov šedých mnichů


Michaela Klevisová

Čtyři knihy s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem od královny české detektivky

Michaela Klevisová vytvořila postavu dnes již legendárního inspektora Josefa Bergmana. Přečtěte si jeho první čtyři případy ze sedmidílné krimi série. Autorka hned za dva z nich obdržela Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku.

Prvním oceněným románem jsou debutové Kroky vraha, v nichž Josef Bergman vyšetřuje vraždu v pražském lesoparku. Následuje Zlodějka příběhů mapující intriky panující kolem vzniku televizního seriálu, které vyústí ve smrt. Další oceněnou knihou je Dům na samotě. Detektivka ze zapadlé vesničky se v roce 2022 dočkala televizní adaptace. V Ostrovu šedých mnichů se Bergman zaplete do vražd na holandském pobřeží. Napínavé vyšetřování odhaluje spletité mezilidské vztahy a příčiny vedoucí ke spáchání zločinu. Ať už je vrahem kdokoliv, zkušenému Josefu Bergmanovi nakonec neunikne.

Více
1 590 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 1320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.09.2022
Formát 125x205 mm
Hmotnost 1,985 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026723103
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Michaela Klevisová

Michaela Klevisová

Narodila se v roce 1976 v Praze. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a od roku 1997 v tomto oboru pracuje. Jejím největším koníčkem je cestování. Nejraději navštěvuje severské země. Již v dětství propadla světu koňských dostihů, o něž se intenzivně zajímá dodnes. Za svou prvotinu, román s detektivní zápletkou Kroky vraha, obdržela od české sekce Asociace autorů detektivní literatury (AIEP) Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku. Stejný úspěch zopakovala i s románem Dům na samotě (2011). Obě knihy jsou součástí oblíbené krimi série s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem.Odbočkou z detektivního žánru je román o zločinu z Pošumaví Prokletý kraj (2021). Klevisová je také autorkou tří povídkových sbírek o lidech a jejich kočkách.

Zobrazit profil autora