Dvojitý křest knih Michaela Třeštíka


Káva a umění. To jsou dvě věci, které k životu Michaela Třeštíka nerozlučně patří. Není tedy překvapením, že křest jeho knih Umění vnímat umění architekturu pro děti a rodiče a Hodně jsem nikde se odehrál v pražské kavárně Art-n-Coffee.

Křest knih Michaela Třeštíka, který proběhl ve středu 1. prosince, byl výjimečný z více důvodů: nejenže se křtily hned dva tituly naráz, ale jeden z nich dokonce s ročním zpožděním.

Nebylo za tím nic jiného než pandemie koronaviru, kvůli které byly zrušeny původně plánované akce spojené s titulem Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče. Kniha, již graficky zpracoval Tomáš Cikán a ilustracemi doprovodila Věrka Vybíralová, je ale tak povedená, že nám bylo líto nechat ji bez křtu. Kmotry se tak stali historik architektury Richard Biegel a Ing. arch. Petr Kučera.

Čerstvou novinku Hodně jsem nikde pak pokřtil publicista Petr Koubský. Ani ve své zatím poslední knize Michael Třeštík neztrácí okouzlující nadhled. Doufáme, že mu vydrží i nadále a výsledkem budou další skvělé knihy!