…a přeskočila jiskra


Každou knihu Haliny Pawlowské její věrní čtenáři netrpělivě očekávají. S jistotou ví, že se zasmějí a dočkají se i několika pouček a dobrých rad, jak ustát některé životní situace. Autorka se tentokrát zaměřila na vlastní rodinu.

V Jazz Docku, místě, kde se setkává nejen světová hudba, ale i kultura byla v den křtu knihy ….A přeskočila jiskra velmi vysoká koncentrace známých osobností, které pojí s Halinou Pawlowskou především přátelství. Kmotr Josef Maršálek sdílí s autorkou vášeň k vybraným dobrotám. Přiznal, že kniha Díky za každé nové ráno ho držela nad vodou v době, kdy žil v zahraničí.

Kamarádka Dana Batulková potvrzuje, že Halininy knihy mají vliv na její život, protože nepostrádají humor, kterého není nikdy dost. I pro Veroniku Freimanovou jsou knihy žádané autorky velmi důležité právě kvůli specifickému humoru. 

Už pěknou řádku let se s autorkou zná také Michaela Kuklová. Mezi hosty nechyběli Tereza Blažková, Iva Hüttnerová, Martina Hudečková, Bára Kodetová, Václav Kopta, Simona Vrbická, Sára Milfajtová, Milan Steindler s přítelkyní a řada dalších známých osobností české kultury, které mají rády autorčin nezaměnitelný styl psaní.

Halina Pawlowská si vybrala i moderátora křtu, není jím nikdo jiný než Václav Šanda, protože by s ním chtěla něco usmažit, a nejen v pořadu „Omeletky“, na kterém spolupracuje.